Sbírka na lavičku Václava Havla v Chebu


Rezervace vstupenky na premiéru filmu HAVEL v Chebu dne 27.7.2020
Rezervační formulář na premiérové představení filmu Havel v Chebu 27.7.2020 od 18 hodin. Je určen přednostně pro dárce, kteří přispěli na realizaci památného místa Lavička Václava Havla v Chebu. Slavnostní odhalení LVH proběhne od 17h na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu, poté je možné zúčastnit se promítání filmu Havel. Cena vstupenky je 150 Kč. Každý přispěvatel má v 1. kole rezervace nárok na jednu vstupenky. 1. kolo uzavřeme 15. července. Poté budou vyřizovány další požadavky na vstupenky podle toho, v jakém pořadí žádosti na rezervace dorazily.(Chtěli bychom dát příležitost všem dárcům, proto je možné v prvním kole rezervovat jen jednu vstupenku. Děkujeme za pochopení. Komunitní osvětové společenství.) Rezervace budeme párovat se jmény dárců na transparentním účtě sbírky LVH.

Sbírka na lavičku Václava Havla v Chebu

Vizualizace LVH


Zapsaný spolek Komunitní osvětové společenství  je iniciátorem veřejné sbírky na pořízení Lavičky Václava Havla v Chebu.  Lavička Václava Havla by mohla vzniknout z výtěžku veřejné sbírky zapsaného spolku Komunitní osvětové společenství a případného finančního příspěvku města Cheb. Chceme získat peníze, na pořízení uměleckého díla jehož autorem je Bořek Šípek. Cheb by se tak zařadil po boku takových míst, jako jsou Washington, Barcelona, Dublin, Benátky, Praha, České Budějovice, Hradec Králové nebo Plzeň, a v našem kraji Karlovy Vary, která již Havlovo místo mají. Vhodné místo jsme zvažovali dle běžné dostupnosti i turistické atraktivity, Cheb je historickým městem a navštíví ho velké množství turistů, domníváme se, že by mělo být v centru.

Památník Václava Havla – Lavička Václava Havla (Havel’s Place)
Významnou poctou památce Václava Havla se stala myšlenka tzv. Havel’s Place v symbolické podobě dvou křesílek a kulatého stolku pod lípou jako českým národním stromem. Lavičku Václava Havla navrhl světoznámý architekt a designér Bořek Šípek, dlouholetý přítel Václava Havla a tehdejší hlavní architekt správy Pražského hradu. Spolu s Bořkem Šípkem projekt inicioval velvyslanec ČR v USA Petr Gandalovič. Tento originální památník má sloužit jako místo vyzývající k usednutí a přemýšlení, navazování nových kontaktů, rozvíjení dialogu či naslouchání myšlenkám druhých. Místa tak symbolizují otevřenost demokracie, sám autor instalaci nazval „Hovoří demokracie“.

Své příspěvky můžete zasílat na transparentní účet veřejné sbírky Komunitního osvětového společenství u Fio banky: 2500479686/2010
zpráva pro příjemce: LVH
stav sbírky na účtu k prohlédnutí ZDE

Aktuální výši příspěvků můžete sledovat ZDE nebo níže.