Jarmark radosti

Jarmark radosti duben 2016

Reportáž MVTV - Jarmark radosti podesáté

FOTOGALERIE JARMARK RADOSTI ZDE

fotografie v tiskové kvalitě ZDE

FOTOGALERIE FOTOAŤAS ZDE

fotografie v tiskové kvalitě ZDE

Jarmark radosti 2015

Reportáž MVTV

Jarmark radosti probíhal v sobotu 12.12.2015 již podeváté a jeho návštěvníci si mohli užít tradiční i nové radosti v prostorách Vyšší odborné školy (SZŠ VOŠ Cheb) na Májové ulici.

Po roční pauze opět vychází „Obrázkový básničkový kalendář“, tentokrát plně v autorství Františky Barborky Pošmourné a studentů Vyšší odborné školy (SZŠ a VOŠ Cheb). Františka byla na křestu kalendáře osobně přítomna a zájemců věnovala svůj autogram i do své knihy Deníky vydané v minulém roce. Křest kalendáře doplnilo živé vystoupení mladičkých zpěvaček „Rebelky“ z Plané u Mariánských Lázní.

K tradičním jarmarkovým radostem patří vyhledávaný fotoateliér, který byl letos plný sněhových vloček a návštěvníci ho opravdu hojně využívali. Tradiční bylo také domácí občerstvení, které chystají a dodávají dobrovolníci. Dětský koutek se spoustou zábavy, dílen i malováním na obličej nabídl nově rodičům kávu za asistence mladého baristy. Mezi vyhledávané služby patřil také „zkrášlovací salón“ nejen pro dámy.

Mezi novinky letos organizátoři počítají vánoční bar s lahodnými koktejly a palačinky s domácími džemy, které jsou z kulinářských dílen pedagogů chebské VOŠ.

O velké překvapení Jarmarku se svojí návštěvou postarala známá spisovatelka Ivy Pekárková, která Komunitnímu osvětovému společenství věnovala 9 svých knih. Výtěžek z prodeje knih byl věnován na humanitární pomoc na ostrově Lesbos lidem prchajícím před válkou.

Jarmark nabídl několik výstav dotýkajících se aktuálního tématu lidí na útěku:

1. výstava „Vidím, cítím“ složenou z kreseb dětí, které spolu se svými rodiči putovali do Evropy Balkánskou cestou.

2. výstava Lidé na cestě, která stručnou a přehlednou formu shrnuje širokou problematiku migrace

3. výstava fotografií dobrovolníků, kteří osobně pomáhali uprchlíkům na Balkáně a v Řecku

V dílnách si lidé mohli vytvořit papírové anděly, ozdobit perníčky, namalovat sádrové vánoční ozdoby, vytvořit vánoční svícny, vánoční přání, originální placky a naučit se háčkovat či plést.

Nabídka vánočních dárků v jarmarkovém bazaru byla široká od vánočních dekorací, přes zdobené perníky, ručně malované pohlednice, originální zástěry, výrobky šicích dílen, drobné keramiky, šperků po medoviny a gurmánské speciality.

Na Jarmark zavítalo ke 300 stovkám návštěvníků včetně mnoha klientů Domova Pata, kteří dnes už bydlí v chráněném bydlení v Aši a v Chebu. S organizací Jarmarku pomáhalo téměř 40 dobrovolníků z řad studentů, absolventů, pedagogů a přátel vyšší odborné školy a KOS o.s.

Organizátoři děkují všem, že se podíleli na vytvoření milé a přátelské atmosféry, díky které je Jarmark radosti pravidelně vyhledávaným adventním zážitkem.

Lucie Poláková a Jindřich Novák

Jarmark radosti 2014

Fotogalerie Jarmark radosti poosmé (FB)

Fotogalerie Jarmark radosti poosmé - fotoaťas (FB)

V sobotu 6.12.14 probíhal v prostorách vyšší odborné školy v Chebu na Májové ulici tradiční Jarmark radosti. Už po osmé byli dobrovolníci VOŠ Cheb a Komunitního osvětového společenství připraveni dopřát příchozím návštěvníků příjemnou adventní atmosféru spojenou se spoustou radostných zážitků.

Jarmark nabídl návštěvníkům čerstvě pokřtěnou knihu Františky Barborky Pošmourné, která byla velkou část dne osobně přítomna a ochotně rozdávala autogramy do svých Deníků. Bylo připraveno množství prodejců originálních výrobků nejen z řady organizací poskytujících sociální služby v našem regionu.

Na Jarmarku nám živě zazpívali Rebelky z Plané u Mariánských Lázní, mladé slečny se publiku velmi líbily a my doufáme, že dorazí i za rok.

Studenti VOŠ Cheb vyrobili a prodávali vánoční anělíčky a výtěžek z nich darují postižené Štěpánce Korchové z Výhledů u Aše jako příspěvek na zakoupení auta.

Na Jarmark také dorazila řada klientů sociálních služeb nejen z Chebu a velmi si svou návštěvu zde užili. Dobrovolníci připravili množství domácího občerstvení, které šlo rychle na odbyt.

Zájem byl také o věštírnu, oblíbený fotoateliér, dětský koutek, kreativní dílny i o velkou výstavu věnovanou Františce Barborce Pošmourné a její tvorbě.

I letošní Jarmak se nesl v duchu motta Být odlišný je normální a původní cíl těchto společenských setkání zůstává zachován: Vytvářet příležitosti pro vzájemná setkávání lidí s postižením a lidí bez postižení. Díky ochotě a vstříctnosti dobrovolníků, kteří mění svět, se to v Chebu na vošce už pár let daří.

Lucie Poláková

Jarmark radosti 2013