Rozsviťme svět Kubíkovi Beranovi

Dobrý den, ahoj!

Jmenuji se Kubík a 6.května tomu bude 9 let, co jsem přišel na svět.

Vstup na něj jsem neměl vůbec jednoduchý. Narodil jsem se V Chebu ve 25. týdnu s váhou 950 g a délkou 35 cm. Hned po narození jsem letěl vrtulníkem. Byl jsem transportován na JIRP do FN Bory do Plzně. Tam jsem si pobyl poměrně dlouho až do srpna, tj. 3 měsíce- až do doby, kdy jsem se správně měl narodit. Doktoři i sestřičky na mě byli hodní. Starali se, abych se během pobytu nenudil. :)

Druhý den po narození jsem prodělal operaci srdíčka, později mi aplikovali ventrikuloperitoneální drenáž (tzv. shunt) a poslali mě na operaci očíček. Trpím totiž nedonošeneckou retinopatií. Doktoři z FN Motol mi chtěli zpět laserem přišít oční pozadí, ale nepovedlo se. Takže na pravé očíčko poznám jen světlo a tmu a na levé poznám obrys na vzdálenost 30 cm, ale nevím, co to je. Vím, že je to veliké, hýbe se to, nebo naopak ne. Že se jedná o postavu, skříň, nebo třeba okno poznám až ze vzdálenosti 10 cm. Na čtení vidím z 5 cm. Ale i přesto všechno jsem se naučil číst i psát. Používám speciální sešity a s nimi je to lepší. Navštěvuji 2. třídu ZŠ, která sídlí na Kostelním náměstí v Chebu, kde mám spoustu kamarádů, skvělou třídní učitelku a asistentku. Velmi mi všichni pomáhají. A já se jim to snažím oplácet dobrými známkami. Obě dosavadní vysvědčení mám s vyznamenáním. Další diagnóza, která mě potkala je dětská mozková obrna (DMO) spastická diparéza. Tzn. že mám touto nemocí zasažené pouze dvě končetiny. V mém případě nohy. Dlouhou dobu trvalo, než jsem se naučil chodit, pořád mi to nešlo. Ze začátku jsem chodil po špičkách jako baletka, ale díky důkladné rehabilitaci jsem své nohy naučil chodit na patách. Ano, je to poznat, ale mě to nevadí. Důležité pro mě je, že chodím.

Vybrané prostředky budou použity na nákup zdravotnických potřeb, které jsou pro Kubíka nezbytné nebo mu ulehčují život, na nákup speciálních školních pomůcek a na rehabilitaci.

Své příspěvky můžete zasílat na transparentní účet Komunitního osvětového společenství u Fio banky: 2800479688/2010 Zpráva pro příjemce je Kubík Beran.

Pohyby na účtu 2800479688/2010, nebo Vaše příspěvky můžete sledovat na transparentním účtu Komunitního osvětového společenství.

Obrázek, který Kubík namaloval k svátku pro svoji maminku Veroniku