Sbírka na elektrický vozík pro Honzu Hlaváče

Aktuální výši příspěvků pro Honzu Hlaváče můžete také sledovat v přehledné tabulce a grafu ZDE

Reportáž z křestu kalendáře / sbírka pro Honzu Hlaváče - MVTV

Honza Hlaváč je výjimečný kluk, který se narodil před 25 lety a vážil pouhých 90 dkg. Narodil se s DMO, spastickou kvadruparézou. To znamená, že trpí dětskou mozkovou obrnou kombinovanou s ochrnutím všech čtyř končetin. Hned po narození musel podstoupit náročné operace ledvin a plic. Odmalička cvičil 5x denně Vojtovu metodu. Má obrovské štěstí, že se narodil do úžasné a silné rodiny.

Přestože má za sebou spoustu operací horních i dolních končetin a trpí epilepsií, miluje život a lidi kolem sebe. Navzdory svému nepříznivému osudu to nevzdává a věnuje se tomu, co má rád. Naučil se číst a skvěle komunikuje přes počítač pomocí dvou prstů na levé ruce. Miluje hudbu, zpěv, fotografování, a dokonce navštěvuje dramatický kroužek. Natočil několik krátkých filmů. Jeden z nich s názvem "Koleje" získal na Mental power Prague film festival, mezinárodním festivalu (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením, 1. místo za nejlepší film. Na jedné předvánoční aukci obrazů, kde Honza zpíval, byl vybrán do filmu Jiřího Mádla "Pojedeme k moři".

Honza je i vášnivý sportovec . Hraje 1. ligu pro vozíčkáře ve sportu iBoccia (obdoba francouzského PETANQUE). Každou zimu se zdokonaluje v lyžování na monoski s asistentem. Jeho největší vášní je ovšem hokej. Je velkým fandou chebského hokeje. Nadšenci z Chebu ho každoročně zvou, aby si s nimi zahrál na skutečném stadionu HC Stadion Cheb. Splnil si tak svůj velký životní sen a alespoň na chvíli se stal gólmanem. Pomozme mu splnit další sen, aby se mohl samostatně pohybovat! Pomozme mu přispět na koupi elektrického vozíku.

Honza nepotřebuje lítost ani soucit, ale spíše vstřícnost, toleranci a porozumění. Je jeden z vozíčkářů, kteří předčí aktivitou mnohé zdravé lidi. Otevřeme svá srdce a pomozme mu se rozběhnout.

V rámci sbírky na elektrický vozík pro Honzu Hlaváče si Vás dovolujeme pozvat na křest kalendáře Proměny ženy. Kalendáře budou na místě exklusivně k prodeji a výtěžek věnován na výše zmíněnou sbírku. Bližší informace o vzniku a účelu kalendáře naleznete ZDE.

Mnohokrát Vám děkujeme za příspěvky zaslané na transparentní účet Komunitního osvětového společenství u Fio banky: 2800479688/2010. Zpráva pro příjemce: Jan Hlaváč.

Pohyby na transparentním účtu Komunitního osvětového společenství můžete sledovat ZDE