Sbírka na podporu Nicolase Úbla

Příběh Nicolase očima maminky Ivany Úblové

Nicolas oslavil v dubnu své třetí narozeniny. Je to usměvavý a společenský chlapeček s velkými ambicemi, který v životě chce dosáhnout úplně všeho. Nicolas trpí po komplikovaném a dlouhém porodu těžkým kombinovaným postižením.

Po jeho narození nastaly měsíce nejistoty a strachu do budoucna. Člověk si nedovede představit, co vše ho čeká a není připraven vůbec na nic. Život se náhle otočí naruby a jakoby se zastaví. Jednotka intenzivní a resuscitační péče se stala naším druhým domovem. Bylo to velmi těžké.

Vlivem rozsáhlého krvácení do mozku při porodu diagnostikovali později lékaři dětskou mozkovou obrnu - pravostrannou hemiparézu, tj. ochrnutí pravé poloviny těla, Dandy walker syndrom - porucha intelektu, rovnováhy a koordinace, obstrukční poshem. hydrocefalus - vodnatění mozku. Nicolas má zavedenou drenáž z mozku do dutiny břišní, která odvádí přebytečný mozkomíšní mok. Letos v létě prodělal Nicolas ze spánku první epileptický záchvat, kdy byl dvě hodiny v bezvědomí.

Psychicky je strašně těžké to vše zvládnout. Posune vás to ale výš a získáte úplně jiný pohled na svět. Nicolas má za sebou několik operací mozku, další ho čekají, je též po operaci nosních mandlí. Nevyhne se v blízké budoucnosti operaci achilovky na pravé nožičce. Bojujeme a nevzdáváme se. Od jeho narození jsme absolvovali již několik intenzivních a speciálních rehabilitací po celé ČR.

Nicolas je kluk, který má nesmírnou chuť do života. Neustále člověka motivuje vytvářet mu podmínky, které si zaslouží a jež mu alespoň částečně pomůžou kompenzovat jeho handicap. Je ve všem odkázán na pomoc druhých - při zajištění základních životních potřeb, ale i podpory jeho dalšího psychomotorického vývoje.

Máme jedno velké přání, aby Nicolas jednou chodil a byl šťastný. Všechny děti jsou neuvěřitelně statečné a vy jen musíte věřit, že vše jednou dobře dopadne.

Smysluplné využití finančních prostředků ze sbírky spatřuji v ergoterpii, která zlepšuje kvalitu života a zdraví a dále k zakoupení zdravotních potřeb a kompenzačních pomůcek, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění.

Děkujeme za podporu, které si nesmírně vážíme.

Ivana Úblová.

O Nicolasovi si také můžete přečíst v článku MF Dnes.

Sbírka byla 31.10.2016 ukončena. Pro Nicolase Úbla se podařilo získat 55 300,- Kč

Za všechny Vaše příspěvky děkujeme, získané prostředky budou využity na částečné pokrytí nákladů na ergoterapii, zdravotní potřeby nebo kompenzační pomůcky pro Nicolase.