Sbírka na lavičku Václava Havla v Chebu

Slavnostní odhalení Lavičky Václava Havla v Chebu

proběhlo 27.7.2020 od 17:00

ČLÁNEK MF DNES

REPORTÁŽ MVTV

REPORTÁŽ TV ZÁPAD

Sbírka na lavičku Václava Havla v Chebu

odkaz na FB stránku sbírky

Zapsaný spolek Komunitní osvětové společenství je iniciátorem veřejné sbírky na pořízení Lavičky Václava Havla v Chebu. Lavička Václava Havla by mohla vzniknout z výtěžku veřejné sbírky zapsaného spolku Komunitní osvětové společenství a případného finančního příspěvku města Cheb. Chceme získat peníze, na pořízení uměleckého díla jehož autorem je Bořek Šípek. Cheb by se tak zařadil po boku takových míst, jako jsou Washington, Barcelona, Dublin, Benátky, Praha, České Budějovice, Hradec Králové nebo Plzeň, a v našem kraji Karlovy Vary, která již Havlovo místo mají. Vhodné místo jsme zvažovali dle běžné dostupnosti i turistické atraktivity, Cheb je historickým městem a navštíví ho velké množství turistů, domníváme se, že by mělo být v centru.

http://www.vize.cz/vaclav-havel/lavicky-vaclava-havla/

Památník Václava Havla – Lavička Václava Havla (Havel’s Place)

Významnou poctou památce Václava Havla se stala myšlenka tzv. Havel’s Place v symbolické podobě dvou křesílek a kulatého stolku pod lípou jako českým národním stromem. Lavičku Václava Havla navrhl světoznámý architekt a designér Bořek Šípek, dlouholetý přítel Václava Havla a tehdejší hlavní architekt správy Pražského hradu. Spolu s Bořkem Šípkem projekt inicioval velvyslanec ČR v USA Petr Gandalovič. Tento originální památník má sloužit jako místo vyzývající k usednutí a přemýšlení, navazování nových kontaktů, rozvíjení dialogu či naslouchání myšlenkám druhých. Místa tak symbolizují otevřenost demokracie, sám autor instalaci nazval „Hovoří demokracie“.

Své příspěvky můžete zasílat na transparentní účet veřejné sbírky Komunitního osvětového společenství u Fio banky: 2500479686/2010

zpráva pro příjemce: LVH

stav sbírky na účtu k prohlédnutí ZDE

Aktuální výši příspěvků můžete sledovat ZDE nebo níže.

Tabulka Google